Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okříšky : Chlístov 5:2

Zápas se odehrál za velmi silného větru, ale i přesto hráčky obou týmů předvedly bojovný výkon.
Utkání pro naše holky začalo jako již tradičně ztuhlým dojmem a tak hned z rozehrávky padl gól do naší branky.Po chvíli domácí přidaly druhý a třetí gól a my jsme do poločasu dokázaly pouze snížit na 1:3.
Do druhé půle jsme nastoupily v o 100% lepším výkonu a po snížení z penalty na 2:3 jsme byly dokonce blízko vyrovnání.Bohužel to se nepodařilo a v posledních 10 minutách holky ochladly a domácí upravily konečný výsledek na 2:5.
Naše góly dávaly KÁJA A ZUZKA.

Příští zápas se hrajeme doma v neděli v 10.15 hod proti Rapoticím.


CHLÍSTOV - KNĚŽICE 1:6

Holky nastoupily na svůj první ligový zápas s velkým respektem a než se stačily rozkoukat prohrávaly v 6.min 0:1. Další rychlý gól padl v 16.min. Poté, co jsme zjistily, že za tým Kněžic nastoupily hráčky z druhé ligy, které na náš protest byly staženy ze hry, začaly se holky konečně dostávat do hry. Přestože trochu nešťastně v 30. a 35. min inkasovaly, dostaly se do pěkné útočné akce, která skončila penaltou, na kterou se postavila Zuzka, ale opět se jí nepodařilo prolomit střeleckou smůlu, která se jí poslední dobou drží.
Do druhé půle nastoupily holky bez počáteční nervozity, předváděly vyrovnaný souboj se zkušenějšími soupeřkami a podařilo se jim je dostat pod tlak v 61.min z krásné kombinační akce konečně Zuzinka prolomila smůlu a vstřelila náš první ligový gól. Přestože měly holky ještě několik pěkných akcí nepodařilo se je zakončit a naopak soupeřky v závěrečné pětiminutovce přidaly dva góly.
Do zápasu nastoupily naše nové tři hráčky, které se dobře uvedly a podaly pěkný výkon. Také patří dík fanouškům za pěknou diváckou kulisu.

Další kolo hrají holky v neděli 9.9. v 10.00 hod proti Okříškám na jejich hřišti.


V neděli 2.září 2007 ve 13.00 hod. sehrají ŽIHADLA své první ligové utkání proti celku Kněžic. Všichni příznivci jsou na toto utkání na hřiště v Chlístově zváni.


Pouťový zápas: Žihadla vs. rodiče

Poděkování všem rodičům, kteří se odhodlali nastoupit proti svým ratolestem a nebáli se ostudné porážky a obdiv patří především 3 maminkám (viz. fotogalerie).

K TURNAJI ŽÁKYŇ V HORNÍ CEREKVI

http://pelhrimovsky.denik.cz/fotbal_region/pe_spf_turnajzak20070703

Kvalitně obsazeného turnaje se zúčastnila také tři prvoligová družstva (Sparta Praha,Viktoria Plzeň,Lokomotiva Brno),které celkem logicky nad ostatními účastníky výkonnostně vyčnívala.Nejvíce se jim dokázala přiblížit Ostrava,ale i ta rozhodující zápasy prohrála.

Naše holky, před odjezdem na turnaj,měla hned tři velká přání.

 1.zahrát si se Spartou Praha

 2.získat některou z cen

 3.pokusit se aspoň o jedno vítězství

Díky novému losu,jsme byly přeřazeni do sice nejtěžší skupiny C,ale tudíž do skupiny ke Spartě s kterou jsme sehrály hned první zápas a splnily si tak hned první přání.

Přesto,že první den,byl herně a hlavně fyzicky náročný,holky zredukovaly všechny síly,tak,aby si druhý den mohly splnit zbylá přání.

Druhý den začaly boje o umístění.Holky získaly body s Pelhřimovem a po dramatickém utkání se Štramberkem,kde nám chybělo trochu štěstí(a pustily jsme vedení),jsme přidaly další 3 body s Tatranem Hostinné,které jsme na hřišti přehrály i díky fanouškům(z řad rod.příslušníku),kteří nás přišli podpořit.Tímto jsme vybojovaly 9.místo a splnily další z přání.

Na závěr, při předávání cen,kdy holky obdržely pohár,diplom a kabelu dobrot včetně šampáňa,jsme se mohly opravdu moc radovat,protože díky naší krásce Barušce Pokorný,byla naše (její) trofej pro 1.VICEMISS sympatie a tak se splnilo i třetí přání. BLAHOPŘEJEME !

Podařilo se vše a ještě navíc plno pěkných zážitků, za které DĚKUJEME.

Z VÝSLEDKŮ

Skupina A:

Horní Cerkev-Lokomotiva Brno 0:5,Horní Cerkev-Pelhřimov 4:0,Lok.Brno-Pelhřimov 7:0

Skupina B:

Ivanka pri Dunaji-Plzeň 1:6,Ivanka pri Dunaji-Štramberk 3:1,Ivanka při D.-Hostinné 4:0,Plzeň – Štramberk 9:0,Plzeň –Hostinné 15:0,Štramberk-Hostinné 8:0

Skupina C:

Sparta Praha-Slovan Ostrava 6:0,Sparta-Ocmanice 8:2,Sparta-Chlístov 11:0,Ostrava-Ocmanice 1:0,Ostrava-Chlístov 6:1,Ocmanice-Chlístov 4:0

Finálová skupina:

Sparta-Plzeň 3:3,Sparta-Ostrava6:0,Sparta-Brno 2:0,Sparta-H.Cerekev 6:0,Sparta-Ivanka při Dunaji 7:0,Plzeň-Ostrava 5:0,Plzeň-Brno 0:2,Plzeň-H.Cerekev 8:1,Plzeň-Ivanka p.D. 6:1,Ostrava-Brno 0:7,Ostrava-H.Cerekev 4:0,Ostrava-Ivanka p.D. 1:1,Brno-H.Cerekev 5:0,Brno-Ivanka p. D. 5:0

Skupina o 7.až 11.místo:

Štramberk-Hostinné 8:0,Štramberk-Ocmanice 0:4,Štramberk-Chlístov 4:3,Hostinné-Ocmanice 0:8,Hostinné-Chlístov 2:5,Ocmanice-Chlístov 4:0

Konečné pořadí:

1.Sparta Praha, 2.Lokomotiva Brno, 3.Viktoria Plzeň,4.Ostrava, 5.Ivanka pri Dunaji, 6.Horní Cerkev, 7.Ocmanice, 8.Štramberk, 9.Chlístov,10.Hostinné, 11.Pelhřimov.

17.6.2007
ŽIHADLA - RAPOTICE 1:4

Dnešní zápas se odehrál opět za velmi slunného a teplého odpoledne. Z tohoto důvodu jsme přistoupily na návrh trenéra Rapotic a hrálo se 3x 25 min.
V první třetině jsme byly soupeřkám velice vyrovnaným soupeřem, a z větší části jsme měly dokonce i navrch.I proto se nám podařilo dát po pěkné kombinaci první gól ( Renča 1:0). Ve zbytku třetiny se hrál pěkný fotbal, ve kterém jsme měli několik šancí na zvýšení stavu, bohužel však bez úspěchu.Naopak soupeřky využily zaváhání naší obrany a jejich rychlý protiútok Barča zastavila ve vápně za cenu faulíčku.Penaltu však bravurně vystihla Lucka a tak první třetina skončila 1:0 pro nás.
Nástup do druhé třetiny nám vůbec nevyšel a ihned po rozehrání a rychlém brejku bylo 1 :1. Opět hned po rozehrání a pěkné střele 1:2.Naštěstí se holky z této sprchy brzy vzpamatovaly a začaly hrát opět svoji hru.
Ve třetí třetině už na obě mužstva dolehla únava, i díky velkému vedru, ale přesto se hrál fotbal plný nasazení a zápalu. Bohužel v závěru byla únava u našich hráček větší a soupeřky to potrestaly dvěma góly do naší sítě.
Přesto, že celý zápas jsme byly oslabeny o našeho špílmachra Zuzku, ukázaly holky, že umí zabojovat, a potvrdily, že se zápas od zápasu lepší.
Se zkušenějším celkem z Rapotic je konečný výsledek velmi pěkný.
Jediné co zápasu chybělo, bylo to, že přišlo málo fanoušků, jejichž podpora našim děvčatům citelně chyběla.ŽIHADLA - OKŘÍŠKY 2 : 3

V neděli odpoledne se Žihadla utkala ve velmi pěkném a napínavém zápase, kdy se nad námi slitovalo i počasí, s hráčkami Okříšek.V prvním poločase byla vidět větší nervozita a respekt na kopačkách žihadel, které se nechaly soupeřkami zatlačit na svoji polovinu. Pouze díky skvěle pracující obraně bylo skóre po prvním poločase pouze 0:1 (po krásně kopnutém přímém kopu). Žihadla měla několik náznaků pěkné akce,ale bohužel ty končily na  zkušené stopérce nebo brankářce.Do druhého poločasu naskočily oba týmy s posilami. Žihadla podpořila Ája (i přes zranění, které se odrazilo na její hře). Okříšky nasadily do týmu 2 zkušené ženy, jejichž spolupráce  naše holky v úvodu druhé půle zaskočila a prohrávaly jsme 0 : 2. Teprve poté se Žihadla probrala a začala hrát svoji kombinační hru,která vedla ke snížení stavu na 1 :2. Ája vysunula českou uličkou Zuzku do samostatného úniku a ta zkušeně zavěsila.Po této brance se hra vyrovnala a obě mužstva předváděla pohledný fotbal,který vedl k několika šancím na obou stranách.Při jedné takové již byla naše brankářka Lucka překonána,ale skvělým zákrokem na brankové čáře zasáhla Barča Pokorná. Na začátku poslední desetiminutovky daly Okříšky gól na 1:3. Naše děvčata zabrala na maximální výkon a jejich snaha vedla k nastěhování se na soupeřovu polovinu.Z tohoto tlaku se nám podařily dvě navlas stejné kombinace s českou uličkou, kdy Ája vysouvala Zuzku. Bohužel, v prvním případě Zuzka nastřelila tyč, ale v tom druhém již nekompromisně zavěsila 2:3. I přes veškerou snahu se nám však již vyrovnat nepodařilo.

Soupeřkám bychom chtěly poděkovat za to, že hrály pěkný a čistý zápas a rozhodčímu Laďovi Maškovi za čistě a citlivě odřízený zápas.

A velkému počtu diváku, bych chtěl poděkovat za pěknou kulisu a výborné fandění.

No a našim děvčatům patří velký dík od trenérů za to, jak statečně bojovaly se zkušenými soupeřkami a i přes nepříznivý výsledek daly do zápasu maximum.

Fotbalu zdar a těšíme se na další zápas, kterým bude odveta s ženami z Rapotic 17.6. v Chlístově.


ŽIHADLA - MŽ LIPNÍK 2 : 0

Odvetný zápas s hochy z Lipníka,proběhl ve velmi horkém odpoledni,přesto však byl zápas plný pohledných akcí na obou stranách. Žihadla měla zápas v celku pod kontrolou,ale díky promarněným šancím, a že jich bylo, neskončil zápas větším brankovým rozdílem.
Na další utkání musí žihadla nabrat sil, čekají je dva velmi těžké zápasy s ženami Okříšek a Rapotic!


V sobotu 26.5.2007 ve 13.30 hod. sehrají ŽIHADLA další z přátelských zápasů proti celku Lipníka na hřišti v Chlístově, jako předzápas utkání II.třídy Slavia Chlístov : Opatov "B". Zveme všechny fanoušky, aby přišli naše děvčata povzbudit.

6.5.2007 Rokytnice n.R. ml.žáci : Žihadla 9:2. Holky nastoupily v oslabené sestavě, což se projevilo i na výsledku prvního poločasu. Ve druhém poločase Žihadla zabrala a výsledkem byly 2 branky Zuzky Blažkové. První dala z penalty a za druhou by se rozhodně nemuseli stydět ani útočníci Slavie Chlístov. Pravačkou si obhodila obránce a levačkou nádherně zavěsila. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

29.4.2007 Včera sehrála Žihadla přátelský zápas s ženami Rapotic, kde po dobrém výkonu prohrály 7:1. Bližší komentář k zápasu :

První zápas proti ženám zvládly holky na jedničku!!!

Přestože prohrály 7:1 podaly velice sympatický výkon. Dokonce celý první poločas držely se soupeřkami krok a předvedly i několik pěkných útočných akcí, které se jen nezdařilo zakončit. Druhou polovinu začaly holky nedůrazně a tak umožnily soupeřkám tlak, ze kterého pramenily naše chyby, z nichž pak padaly zbytečné góly. Avšak po nádherné akci naší Zuzinky, která byla faulována ve vápně, vstřelila z PK náš první zasloužený gól ( 5:1).

V závěru utkání si žihadla vytvořila trvalý tlak, při kterém již nepustily soupeřky z vlastní poloviny, ale bohužel se jim již nepodařilo zmírnit skóre.

Děkujeme Rapotickým fotbalistkám za slušný a férový zápas a těšíme se na odvetu u nás.

Zveme fanoušky na odvetný zápas s Rokytnickými žáky, který se bude konat v neděli 6.5.2007 v 10.00 hod na hřišti SK Rokytnice. 

 

SESTAVA :

TRENÉR – Stručovská Alena

Hráčky - Blažková Zuzana, Cardová Kateřina, Kašpárková Lucie, Lorencová Lenka, Mašková Stanislava, Mašková Vladimíra, Nováková Claudie, Nováková Renáta, Novotná Veronika, Pokorná Barbora, Pokorná Tereza, Ryglová Klára, Svobodová Jana (Chlístov), Svobodová Jana (Rokytnice n.R.), Svobodová Lucie, Velebová Barbora.

Trénink - Úterý a Pátek - 16.30 – 18.00 hod.

Na podzim 2006 jsme odehrály dva přáteláčky :

TJ Slavia CHlístov – SK Rokytnice n. Rokytnou ml.ž. 

Po vyrovnaném boji zasloužený výsledek 3:3.

TJ Šebkovice mlž. 4:3 - přestože jsme zvítězily, ukázaly se zde naše nedostatky, na kterých holky pilně pracovaly během zimní přípravy.

Jaro 2007 jsme odstartovaly 13.4 zápasem v Lipníku s místními žáky, kde jsme trochu i díky výškové převaze, ale především bojovému výkonu zvítězily 8:4.

Další zápasy budeme plánovat až podle zdravotního stavu klíčových hráček.


POUŤOVÝ ZÁPAS

Žihadla vyzvala na souboj rodiče ! Zatím přislíbili účast všichni tatínci, avšak pevně věříme,že odvahu najde i některá z maminek.
Na toto utkání se holky velice těší !
Zápas se bude konat na hřišti v Chlístově, dne 8.7.2007 v 15.00 hod.

ŽIHADLA - SOKOL OCMANICE ( žákyně)

Druholigový tým z Ocmanic bude pro holky velmi těžkým , ale určitě zajímavým soupeřem.Doufáme ve velkou podporu fanoušků,kteří pomohou děvčatům k dobrému výkonu abychom viděli pěkný a vyrovnaný zápas.