Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.SK Rokytnice : SK Slavia Chlístov 2:2 (1:2)

8. 10. 2016

Sestava Chlístova: Belvončík Jaroslav - Pokorný Jakub, Nováček Zbyněk, Hrbáček Ladislav, Uhlíř Jakub - Kuchařík Tomáš (76. Patočka Martin), Kuchařík Michal, Rygl Michal, Smolík Lukáš (83. Šaman Zbyněk) - Svoboda Miroslav, Rygl Lukáš (87. Brestovský David)

Domácí jsme zaskočili svým aktivním vstupem do utkání. Od první minuty jsme byli důraznější a lepší při práci s míčem. Dařilo se nám narušovat rozehrávku domácích a dostali jsme je tak pod tlak. Tento způsob hry vyústil v několik šancí z naší strany. V probíhající desáté minutě se Svoboda řítil sám na domácího golmana, který situaci vyřešil nejhůř jak mohl a Svobodu před pokutovým územím "sestřelil". Pro udivení všech přítomných však hlavní rozhodčí sáhl pouze pro žlutou kartu a Širokého nechal pokračovat ve hře. Volný přímý kop následně zahrával Lukáš Rygl, který technickou střelou golmana obstřelil a poslal naše barvy do vedení. Po této brance jsme měli skvělou čtvrthodinu, kdy jsme si vypracovali tři vyložené šance, do kterých se dostal Svoboda, ale při zakončení neměl štěstí a zvýšit na dvoubrankové vedení se mu nepodařilo. Toto se nám nevyplatilo, protože následně domácí nastřelili břevno naší branky a v probíhající osmadvacáté minutě skvěle zakombinovali po pravé straně a centrovaný míč do malého vápna si nešťastně do vlastní branky srazil Michal Kuchařík. Po této vyrovnávací brance se srovnala i hra. Diváci mohli vidět šance na obou stranách, které však zůstávaly bez využití. Již vše nasvědčovalo tomu, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu. S tímto však nesouhlasil Lukáš Rygl a v probíhající čtyřiačtyřicáté minutě se zmocnil míče v křídelním prostoru, zatáhl si jej na svoji levou nohu na střed velkého vápna a střelou přes golmana Širokého poslal naše barvy podruhé do vedení. 
Ve druhém poločase viděli diváci opět velice atraktivní zápas se šancemi na obou stranách. Při jejich zakončení však tyto likvidovali oba skvělí golmani jak Belvončík, tak Široký. Když už byli golmani překonáni, tak jim pomohla branková konstrukce nebo střely končily těsně vedle branky. Z naší strany jsme měli velké množství příležitostí pojistit vedení, ale protože se nám to nepodařilo, tak musel přijít zákonitě trest. Úplně v samotném závěru, kdy už běžel čas nastavení jsme vyprodukovali chybu v malém vápně, kde se nedomluvil Nováček s Belvončíkem. Tohoto využil domácí Vahila, ve skrumáži se zmocnil míče a pod Belvončíkem poslal míč do sítě a vyrovnal tak na konečných 2:2. 
O vítězství jsme tedy přišli až úplně v samém závěru. O to více ztráta bodů mrzí při představě, že první branku jsme si dali sami a při druhé jsme vyprodukovali fatální chybu v malém vápně, takže jsme vlastně i druhou branku domácím darovali. Je však třeba říci, že obě mužstva během zápasu předvedla velice solidní výkon se šancemi na obou stranách a dělba bodů  odpovídá průběhu hry. Za předvedený výkon je tedy třeba pochválit obě mužstva. Z naší strany musím poděkovat všem hráčům, zejména za předvedený výkon jako celku, kdy všichni podali výkony, za které se nemusí stydět. Musím však vyzdvihnout Lukáše Rygla, kterému se povedl nadstandardní výkon a to nejen z toho hlediska, že vstřelil dvě branky, ale i herně motal domácí obraně hlavu. Ve stejném stylu odehrál zápas i Miroslav Svoboda, ale tomuto na rozdíl od Lukáše  k super výkonu chybělo právě vstřelení branky, kdy k tomuto měl velké množství příležitostí.