Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chlístov : Rokytnice 2:4 (1:0)

29. 5. 2017

Belvončík, Nováček, Hrbáček, Pokorný, Uhlíř, Brestovský, Rygl L. (46´ Kuchařík M.), Rygl M., Smolík (65´ Granát), Svoboda, Hruška

 

Začátek utkání vypadal vcelku slibně. Prvních dvacet minut jsme byli lepším mužstvem. Poté hosté hru vyrovnali a byly k vidění šance na obou stranách. Dvě minuty před koncem poločasu centrem do vápna našel Michal Rygl nabíhajícího Romana Hrušku a tento nedal gólmanovi šanci. Do kabin jsme šli s jednobrankovým vedením.  Do druhého poločasu jsme museli nastoupit bez zraněného Lukáše Rygla a soupeř naopak poslal do hry Mariana Vahilu. Tento hráč v probíhající devětapadesáté minutě po centru do vápna hlavou vyrovnal. Tato branka hosty nakopla a začali ovládat hru. Od této chvíle byli lepším mužstvem na hřišti a šli odhodlaně za vítězstvím. Šedesátá čtvrtá minuta byla šťastnou pro Adama Štefánka, který vsítil druhou branku hostů a otočil skóre. Na toto jsme dokázali ještě odpovědět a v probíhající čtyřiasedmdesáté minutě opět pěkným centrem do vápna našel Michal Rygl Romana Hrušku a tento nechytatelnou hlavičkou vyrovnal na 2:2. O deset minut později jsme však v obraně vyprodukovali hrubou chybu, kdy jsme hostům sami nabídli vyrovnání. Hosté využili chybné kličky Zbyňka Nováčka  a Radek Ferkl poslal jejich barvy do vedení. V posledních minutách, při snaze o vyrovnání jsme umožnili hostům ještě jednou skórovat, kdy na konečných 4:2 pro hosty upravil Josef Herbrych.
Je třeba říci, že hosté si ve druhém poločase vytvořili ještě několik dalších vyložených šancí, které však nedokázali využít. Jejich vítězství bylo v tomto utkání zcela zasloužené. Zejména z toho důvodu, že z jejich projevu hry byla cítit větší vůle po vítězství. Vypracovali si větší množství brankových příležitostí. Zejména jejich přechody do protiútoků byly rychlejší, kombinačně přesnější a celkové nasazení působilo fotbalovějším dojmem.