Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jemnicko B : Slavia Chlístov 5:1 (1:1)

27. 3. 2018

Sestava Chlístova: Belvončík Jaroslav (16. Nováček Zbyněk) - Zerzánek Tomáš (78. Brestovský Petr), Brestovský David, Hrbáček Ladislav, Uhlíř Jakub - Pokorný Jakub, Rygl Michal, Smolík Lukáš (75. Patočka Martin), Kocmánek Karel (82. Granát Michal) - Hruška Roman, Svoboda Miroslav
 

Do zápasu jsme vstoupili lépe jako domácí a hned od úvodní minuty jsme byli aktivnějším mužstvem na hřišti a i díky silnému větru v zádech jsme si vytvořili v první desetiminutovce hned několik brankových příležitostí. Ve dvanácté minutě jsme předvedli kombinaci několika přihrávek na jeden dotek, na jejichž konci byl Hruška Roman, který poslal naše barvy do vedení. V probíhající šestnácté minutě nás však potkala nemilá situace, kdy se zranil v naší brance Jarda Belvončík a do branky musel tedy zaskočit jeden z hráčů. Tuto zodpovědnost na sebe vzal Zbyněk Nováček. Na základě této změny domácí hráči vycítili šanci utkání otočit ve svůj prospěch a přidávali postupně na obrátkách. I za této situace jsme však byli jejich vyrovnaným soupeřem. Zlom však přišel v jednatřicáté minutě, kdy se vcelku zbytečně nechal za nesportovní chování vyloučit Jakub Pokorný. Od této chvíle byli již domácí aktivnější a vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou. Tlaku jsme odolávali až do jednačtyřicáté minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop, na který si ideálně ve vápně naběhl Tesař Karel a hlavou srovnal na 1:1. Do kabin se šlo tedy za nerozhodného výsledku. Bylo však jasné, že ve druhém poločase budou domácí chtít zápas strhnout na svoji stranu. Povedlo se jim to hned ve druhé minutě, kdy zbytečně na hranici velkého vápna fauloval Jakub Uhlíř a nabídnutou šanci volného přímého kopu využil opět Karel Tesař, který poslal domácí do vedení. A když v naší brance v pětapadesáté minutě skončil i díky zásluze silného větru centrovaný míč, kterým chtěl najít svoje spoluhráče před brankou Martin Sevelda, tak bylo jasné, že již nebudeme schopni se zápasem cokoliv udělat. Touto brankou se domácí tým dostal ještě více do pohody a začal si vytvářet ještě více brankových příležitostí. Do konce utkání skórovali domácí ještě dvakrát, kdy nejprve ve třiašedesáté minutě na 4:1 zvýšil hlavou po rohovém kopu Tesař Ondřej a na konečných 5:1 pro domácí upravil v osmasedmdesáté minutě Svoboda Jaroslav po samostatném úniku. 

Závěrem je tedy nutno konstatovat, že pro domácí tým zisk tří bodů byl zcela jistě zasloužený. Do zápasu jsme sice vstoupili daleko lépe jako domácí, měli jsme výhodu silného větru v zádech a vcelku brzo jsme šli do vedení. Ale zlomem utkání bylo zranění Belvončíka v šestnácté minutě (po následném lékařském vyšetření se ukázalo, že jde o zranění vážné, kdy našeho brankaře s největší pravděpodobností v naší brance delší dobu neuvidíme) a  zbytečné vyloučení Pokorného v jednatřicáté minutě. Pokud by nedošlo k těmto dvěma faktům, tak jsem si jistý, že bychom byli domácím přinejmenším vyrovnaným soupeřem.