Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Slavia Chlístov : Sokol Výčapy 1:0 (0:0)

17. 10. 2016

Sestava Chlístova:  Belvončík Jaroslav - Pokorný Jakub, Nováček Zbyněk, Kuchařík Michal, Brestovský David (75. Šaman Zbyněk) - Kuchařík Tomáš, Hrbáček Ladislav, Rygl Michal, Uhlíř Jakub - Svoboda Miroslav (87. Granát Michal), Rygl Lukáš

V dalším mistrovském utkání podzimní části soutěže jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo z Výčap. Utkání začalo z obou stran opatrně. V první dvacetiminutovce se hrálo pouze mezi vápny, se zakončením na obou stranách ze střední vzdálenosti, kdy střely končily mimo branky. První střela mezi tyče přišla až v pětadvacáté minutě, kdy musel zakročit Belvončík. Na toto jsme odpověděli stejnou mincí a brankáře hostů vyzkoušel Brestovský, ale ani s touto střelou neměl golman hostí větší problémy. Poté přišla desetiminutovka hostů, kdy nejprve Belvončík zlikvidoval umístěnou střelu, kterou bravurním zákrokem vyrazil pouze na rohový kop. Za nedlouho poté již byl Belvončík překonán, ale střela skončila na tyči. 
K odraženému míč se dostal opět útočící hráč, který jej vracel zpět do naší branky, ale ani toto se mu nepodařilo, protože v brance zastoupil Belvončíka Z.Nováček a míč z brankové čáry vykopl. Následně jsme přidali na obrátkách a hru ke konci prvního poločasu vyrovnali, ale vzhledem k tomu, že jsme ani my nedokázali proměnit vypracované šance, šlo se do kabin za bezbrankového skóre. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme na domácím hřišti konečně bodovat naplno. K tomuto jsme přistoupili zodpovědně a začali jsme více bojovat. Byli jsme z počátku aktivnější a vypracovali si několik slibných brankových příležitostí, které jsme však neproměnili. Diváci se branky dočkali až v jednašedesáté minutě, kdy dostal přihrávku Miroslav Svoboda, tuto si za hranicí velkého vápna zpracoval, uvolnil se přes obránce a kolem golmana jej poslal do sítě. Našim barvám tak zajistil vedení. Od této chvíle se zase obraz hry otočil. Hosté začali být aktivnější ve snaze vyrovnat a z naši strany jsme se dostávali do šancí pouze z brejků. V poslední desetiminutovce jsme jednobrankové vítěství ubránili svým nasazením, bojovností, bezchybnou hrou v obraně a jistými zákroky Belvončíka. V utkání jsme nepředvedli oku lahodící kopanou, ale tři body jsme vlastně vydřeli. Z tohoto hlediska je tedy zisk tří bodů pro naše mužstvo cennou záležitostí. Je třeba pochválit mužstvo jako celek a hlavně vyzdvihnout nejlepšího hráče na hřišti Jardu Belvončíka, který udržel čisté konto.