Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studenec : Chlístov 1:1 (1:0)

25. 10. 2015

Sestava Chlístova: Belvončík Jaroslav - Ježek Pavel, Uhlíř Jakub, Pokorný Jakub, Svoboda Miroslav (89. Růžička Jakub) - Kocmánek Karel, Kuchařík Michal (46. Brestovský David), Rygl Michal, Rygl Lukáš  - Ferdan Lukáš, Kuchařík Tomáš 

 

Utkání začalo velice svižně z obou stran. V první čtvrt hodině si obě mužstva vypracovali několik slibných brankových příležitostí. Jejich zakončení však končilo mimo branky. I střelám ze střední vzdálenosti chyběla přesnost. Postupem času začali domácí přebírat aktivitu a začali nás přehrávat. Produkovali velmi pohledný, kombinační fotbal, s útočnou podporou záložní i obranné řady. V této fázi jsme museli odolávat jednomu útoku za druhým, kdy se soupeř minimálně ve čtyřech případech dostal do vyložených šancí. Zakončující domácí hráči však recept na vstřelení branky ještě v této fázi nenašli. Zejména k perfektním zákrokům Belvončíka. V probíhající pětatřicáté minutě po výkopu od naší branky jsme ve středu hřiště nechali míč odhlavičkovat zpět směrem k naší brance volného domácího hráče. Na tento si vysprintoval Pavel Rousek a při samostatném úniku nedal Belvončíkovi šanci. Technickou střelou kolem golmana poslal domácí do vedení. V poslední desetiminutovce prvního poločasu byly k vidění ještě šance na obou stranách, ale vzhledem k tomu, že již branka nepadla šli jsme do kabin s jednobrankovým mankem. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat a vybojovat minimálně bod. Opět jsme přidali na obrátkách a hru soupeře vyrovnali. Po celou druhou půli byl k vidění oboustranně útočný a pohledný fotbal s vyloženými šancemi. Když domácí neproměnili ani ty nejvyloženější, kdy jim stál v cestě bezchybný Belvončík a z naší strany zase neproměnil tři samostatné úniky Tomáš Kuchařík, který nechal vyniknou Lukáše Pěnčíka v domácí brance, tak již bylo skoro jasné, že domácí jednobrankové vedení udrží. Přišla však šestaosmdesátá minuta, kdy se za hranicí velkého vápna uvolnil Miroslav Svoboda, vyslal střelu na soupeřovu branku. Na tuto si Pěnčík v brance domácích sice sáhl, ale zabránit gólu již nedokázal. V posledních minutách si ještě obě mužstva vypracovala po jedné slibné šanci, ale skórovat se již nepodařilo. 

K celkovému hodnocení zápasu je třeba říci, že v žádném případě nebylo vidět, že hraje jedenáctý s prvním. Podali jsme precizní a koncentrovaný výkon, velmi podobný výkonu z minulého týdne proti Výčapům. Soupeř nás přehrával pouze v druhé části prvního poločasu. Jinak jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem. V tomto duelu je třeba však nejvíce vyzdvihnout oba golmany, jak Pěnčíka v domácí brance, tak Belvočíka v naší. Dá se říci, že tento zápas byl zejména souboj golmanů, kteří předvedli velké množství bravurních zákroků a likvidovali i ty nejvyloženější šance. Fotbal tohoto rázu je však atraktivní pro diváky a tito si na nedostatek šancí na obou stranách určitě stěžovat nemohli.