Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studenec : Slavia Chlístov 1:6 (0:3)

21. 5. 2018

Sestava Chlístova: Veleba Jiří - Brestovský David, Hrbáček Ladislav, Uhlíř Jakub, Nováček Zbyněk (64. Patočka Martin)- Smolík Lukáš, Svoboda Miroslav, Pokorný Jakub (69. Brestovský Petr), Kovář Michal - Hruška Roman (79. Rygl Michal), Kocmánek Karel (67. Granát Michal)

Utkání začalo z obou stran aktivně a otevřeně. Hned v úvodu mohli diváci vidět po dvou šancích na obou stranách. Z naší strany jsme orazítkovali v obou případech tyče soupeřovy branky a domácí nezůstali v žádné případě pozadu, protože jedna jejich šance skončila také na tyči a následně krásnou střelou ze střední vzdálenosti orazítkovali spojnici naší branky. Po tomto divokém začátku přišla osmá minuta, kdy otevřel skóre Roman Hruška, který poslal naše barvy do vedení. Branka jej jaksepatří nakopla a dostala do klidu v koncovce, což zúročil v pětadvacáté a sedmadvacáté minutě dalšími dvěma brankami. Domácí však nezůstávali ve vypracování brankových příležitostí pozadu a i za velmi nepříznivého výsledku se snažili s tímto něco udělat. Z jejich strany však nebyly využity i ty nevyloženější šance, které domácí trestuhodně zahazovali. Většina z nich končila vedle naší branky, a když koncovka směřovala mezi tyče, tak ji likvidoval Jirka Veleba. Z naší strany jsme v poslední čtvrthodině také již žádnou šanci nedokázali brankově proměnit. Do kabin jsme šli tedy s tříbrankovým vedením, což byla na soupeřově hřišti velká výhoda do druhého poločasu. Druhý poločas jsme začali aktivně s tím, že výsledek nechceme určitě bránit. Toto se nám vyplatilo a přidali jsme ještě další tři branky. Nejprve se v jednapadesáté minutě trefil Ladislav Hrbáček. O tři minuty později přidal svoji čtvrtou branku v utkání Roman Hruška a následně po samostatném úniku přidal ještě další branku Miroslav Svoboda.

V jednašedesáté minutě jsme tedy vedli již 6:0. Domácí zúročili brankově pouze jednu svoji šanci, kdy čestný úspěch vsítil v devětašedesáté minutě Jiří Nováček a upravil tak pouze kosmeticky na konečných 6:1. Musím však smeknout před domácími hráči, kteří i přes to, že prakticky po celý zápas prohrávali velkým brankovým rozdílem hru nezabalili a pořád i za takto nepříznivého stavu se snažili s výsledkem něco udělat. Zejména v prvním poločase byli minimálně vyrovnaným soupeřem a jenom díky neproměnění i těch nejvyloženějších šancí bylo pro ně tříbrankové manko vcelku kruté. Vypracovali si v prvním poločase přinejmenším stejné množství brankových příležitostí jako my, ale na rozdíl od nás je nedokázali proměnit. Vítězstvím na soupeřově hřišti jsme si do tabulky připsali pro nás velice důležité tři body.