Jdi na obsah Jdi na menu
 


   Hned od začátku zápasu nás soupeřky, které vedou naši soutěž, dostaly pod tlak, který trval celých pět minut, ale naštěstí pro nás byl bez vyložené šance. Potom Stáňa, coby správná kapitánka, vyburcovala tým bojovými pokřiky a holky ze sebe shodily nervozitu, která je svazovala. To se projevilo již v 7.minutě, kdy na půlce vybojovala dvojice Andrejka, Zuzinka míč a několika přesnými narážečkami se dostala Zuzka až na velké vápno, kde podél gólmanky zakončila na 1:0. To nemrzelo jenom soupeřky, ale především pozdě příchozí rodiče ( zejména pana Blažka), je vidět, že se vyplatí chodit včas. Po gólu se holky bohužel opět stáhly a nechaly soupeřky převzít iniciativu. Již v 9.minutě šel centr ze strany před branku, který Věrka tečovala přesně do šibenice. už jsem viděl gól, avšak Lucka bravurním zákrokem vytáhla balón na roh    " uf !". My zahrozili především z rychlých brejků po straně ( Kája), ale výborně hrající stoperka soupeřek si vše pohlídala. V 19.minutě se soupeřky dostaly ke střele z křídla, ale Lucka opět  vyráží na roh. Soupeřky poté polevily v tlaku a snažily se nás ukolébat, což se jim trochu povedlo. Ve 30.minutě jsme nechali trestuhodně projít dlouhý aut až na penaltu, kde samotná útočnice střílí do břevna a následnou střelu z dorážky Lucka chytá " uf,uf !" hra se potom rozprostřela po celém hřišti bez nějakých vyložených šancí. Ve 41.minutě jsme zatlačili soupeřky na jejich polovinu, ale v domění, že rozhodčí pískne aut, jsme přestali úplně hrát, čehož využily soupeřky k samostatnému nájezdu od poloviny hřiště , ale střela z velkého vápna skončila na břevně. To soupeřky vybídlo k závěrečnému tlaku první půle, který vyústil ve 44.minutě. Nejprve střelu z přímého kopu chytá Lucka, ale poté nám útočnice utíká po levém křídle a z malého vápna dává gól do šatny 1:1.

     Prvních deset minut druhé půle jsme se vzpamatovávali z gólu a nechali hrát soupeřky, což vyústilo střelou z 18metrů z přímého kopu, která skončila opět na břevně. Teprve potom se holky vyburcovali k pořádnému výkonu a začalo se hrát na obě strany. 60.minuta - Renča vysouvá Anetu a ta střílí vedle. 62.minuta - Andrea vysouvá Anetu a ta střílí do gólmanky. 65.minuta - přímý kop Kněžic chytá Lucka do náruče. 66.minuta - Renča ( u lajny vydatně povzbuzovaná svým tátou) se uvolňuje po křídle a svoji samostatnou akci zakončuje střelou vedle. 70.minuta  - ta samá akce v podání Andrejky, bohužel se stejným zakončením. V 75.minutě kopaly Knežice roh, k míči se dostává Andrea, která jej rychle vyváží do brejku, vysouvá Renču, ale ta bohužel špatně zpracovává a o míč přichází. 80.minuta - Renča vysouvá Káju, která podél gólmanky střílí mimo. Nutno podotknout, že tuto dvacetiminutovku hrály i soupeřky, avšak výborně hrající obrana ( především Káťa přes jejíž stranu se soupeřky k ničemu nedostaly) Kněžice nepustila do zakončení. V posledních deseti minutách se soupeřky pokusily o závěrečný tlak avšak vytěžily z něj jenom jednu přímou střelu na naši branku, kterou Lucka chytá.

     Remíza s prvním týmem tabulky ukázala, že v této konstalaci můžeme hrát i se silnějšími týmy, ale je třeba 90 minut bojovat s plným nasazením jako dnes ( a přijde i štěstí). Zápas dobře odpískal rozhodčí Piálek, co mě však mrzelo byla slabší divácká kulisa, což se doufám po takovýchto výsledcích zlepší.

    Další zápas sehrajeme ve čtvrtek 8.5.2008 ve 13.00 hod dohrávku z podzimu v Kněžicích.